ראשי / השתלות שיניים בהרדמה כללית

השתלות שיניים בהרדמה כללית

השתלות שיניים בהרדמה כללית – מתי כדאי?

רופאי שיניים ימליצו לך לבצע השתלות שיניים בהרדמה כללית או תחת טשטוש עמוק (סדציה) במקרים הבאים:

  • אתה מפחד מהטיפול: חרדה דנטלית היא הגורם המוביל להזנחה של השיניים והחניכיים. מרוב חרדה אנשים לא באים לטיפול, והמצב מתדרדר. ככל שההזנחה נמשכת, הטיפול הנדרש יהיה מורכב יותר. לפחדנים ניתן להציע טיפול דין מאד, בשילוב כדורי הרגעה, אולם במקרים של חרדה קיצונית ניתן בהחלט להציע השתלת שיניים תחת הרדמה כללית. תוכל לעבור את הטיפול תוך כדי שינה ולהתעורר עם שיניים חדשות בפיך.
  • אתה סובל מרפלקס הקאה מוגבר: יש לא מעט אנשים שהחדרת חומרים או מכשירים לפיהם גורמת להם להשתנק, ולתחושת רצון להקיא. רופאי השיניים קוראים למצב זה Gag-Reflex.  ניתן להפחית את רפלקס ההקאה באמצעות כדורים לפני הטיפול, אולם ניתן בהחלט לבצע השתלות שיניים תחת הרדמה כללית, שאז אין רפלקס, ואפשר להשלים את הטיפול ללא תחושות לא נעימות.
  • טיפול ארוך עם הרבה שלבים: אם יש טיפול מורכב, בהרבה שיניים, ניתן לבצע טיפולים רבים במהלך ההרדמה. במקום להגיע לתורים רבים, ובכל פעם לטפל רק בשן אחת, או לבצע רק שלב אחד, ניתן לדחוס לזמן קצר טיפולים רבים. כשמדובר בהשתלות שיניי המבוצעות תחת הרדמה כללית אנו רואים ריבוי מקרים של אנשים הזקוקים לטיפול בכל הפה, שתלים רבים, וביצוע גשר מיידי מעליהם. כך תוכל להגיע בבוקר, לנמנם עד הצהרים, וכשאתה מתעורר אתה מגלה שיש לך כבר פה חדש…
  • טיפול באזורים אחוריים של הפה: לפעמים כשמטפלים בחלקים האחוריים של הפה, נוזלים מצטברים ליד הגרון ומפריעים לך ולרופא המטפל. כמו כן אם צריך להסיט מעט את הלשון כדי להגיע אל אזור ההשתלה, הדבר יפריע לך מאד. במקרים אלה רצוי לבצע השתלת שיניים תחת הרדמה כללית או טשטוש.
  • קשה להרדים את הפה: חלק מהאנשים אינם מגיבים לזריקות הרדמה, ולפעמים אפילו אלרגיים לזריקות. כמה שרופא השיניים ינסה, הוא לא יצליח להרדים את האזור. גם במקרים אלה רצוי לבצע השתלות שיניים תחת הרדמה מלאה, שאז אין צורך בזריקות הרדמה כלל – כל הגוף רדום, וניתן לעבוד בלי להפריע לך.

מי מוסמך לבצע השתלות שיניים בהרדמה כללית?

על מנת לבצע השתלות שיניים תחת הרדמה כללית, על רופא השיניים המבצע את ההשתלה להיות מוסמך ע"י משרד הבריאות בביצוע טיפולי שיניים תחת הרדמה כללית. אסור לרופא שיניים רגיל שלא הוסמך לבצע הרדמה כללית.

כשהרופא המוסמך מבצע את הטיפול, עליו להיות מלווה ברופא מרדים, סייעת, ופקידה. זאת ועוד, גם המרפאה בה הוא עובד חייבת לקבל רישיון ממשרד הבריאות לבצע השתלות שיניים תחת הרדמה כללית.

בארץ, נכון לרגע כתיבת דברים אלה, מעבר למחלקות פה ולסת בבתי חולים, קיימות רק 13 מרפאות שיניים שקיבלו רישיון כזה, ואנו גאים בכך ש'טיפול בחיוך' היא אחת מהן.

כמה עולה התהליך?

המחיר של השתלות שיניים בהרדמה כללית נקבע לפי עלות מחיר ההשתלה עצמה בתוספת זמן ההרדמה. מקובל לחייב בגין הרדמה כללית סכום נוסף מעבר למחיר הטיפול עצמו, והסכום מחושב לפי שעה. הסיבה לכך היא שהרופא המרדים מחייב את. המרפאה לפי כל שעת פעילות, וגם בגין זמן ההתאוששות. ביצוע השתלות שיניים בהרדמה מלאה, כאשר מדבור בבניה של שתי לסתות בפה מלא אורכת כ -6 שעות.

איך ארגיש אחרי השתלות שיניים בהרדמה כללית?

לאחר שנים של פעילות, הניסיון המצטבר שלנו כל כך גדול, שאנו יכולים לספר לך שבמרבית המקרים אחרי השתלות שיניים במרפאתנו אין נפיחות ואין כאבים כמעט בכלל. גם ההרדמה הכללית מסתיימת בדרך כלל ללא כל תופעות לוואי.

תופעות לוואי העשויות להופיע אחרי הרדמה כללית הן סחרחורות, בחילה, וטשטוש קל. תופעות אלו, אם הן מופיעות, חולפות ברוב המכריע של המקרים עד למחרת.