ראשי / השתלות שיניים

השתלות שיניים

השתלות שיניים זה הפתרון הטוב ביותר לקבלת שיניים חדשות, אם חסרות לך שיניים או שאתה סובל מתותבות מציקות. כאשר חסרות הרבה שיניים בפה, העומס איננו מתפזר בצורה טובה בפה. עומס יתר על מיעוט השיניים הקיימות עשוי לגרום לאבדן שיניים נוספות ולמגוון בעיות.

השתלת שיניים – מהו הגיל המינימלי?

ניתן לבצע השתלת שיניים החל מגיל 18. במרפאתנו ביצענו השתלות שיניים גם למטופלת בת 93. השתלים החדשים שיפרו מאד את היכולת שלה לאכול, לדבר ולחייך. לאחרונה, בגיל 95, השתלים דנטליים עברו ביקורת והם עדיין בפיה ומתפקדים היטב.

האם כל אחד יכול לעבור השתלת שיניים?

כל אחד יכול לעבור השתלת שיניים. בתנאי שבריאותו הכללית מאפשרת זאת. סכרת לא מאוזנת ועישון כבד הם חלק מהתוויות הנגד לביצוע השתלות שיניים. כמות העצם בלסת שלך כבר איננה מהווה בעיה, שכן אנו מצליחים לבצע השתלות שיניים גם במקרים שבעבר נחשבו בלתי אפשריים.

מה הוא שתל דנטלי?

שתל הוא למעשה סוג של דיבל עשוי מטיטניום שנתפס אל תוך עצם הלסת שלך. אל השתלים הדנטליים מחברים חלקים נוספים שעוזרים לנו לתפוס מעליהם כתרים או תותבות מעוגנות.

אילו סוגי שתלים דנטליים יש?

רוב השתלים הדנטליים המבוצעים בעולם הם בצורת של בורג או דיבל. קיימים שתלים נוספים בצורת דיסק, שתלים חובקים המכונים בשם מירס ומיוצרים בהדפסה תלת מימדית לפי צורת העצם הספציפית שלך, ושתלים ארוכים במיוחד הנקראים שתלי זיגומה שמטרתם להיות מעוגנים אל עצם הלחי ולא אל עצם הלחי. ריבוי סוגי השתלים מאפשר לנו למצוא פתרונות כמעט לכל בעיה.

איזה סוג שתל הוא הכי טוב?

השתל הטוב ביותר הוא שתל המתאים לסוג העצם שלך ולמצב שלך. אין משמעות לשם היצרן (כי אין פה עניינים של יוקרה, רק טכניקה), או למדינה בו הוא מיוצר (כי שתלים ישראלים למשל מיוצאים ל-72 מדינות כולל ארה"ב, ושתלים מארה"ב נמכרים גם בישראל).

מה שחשוב הוא שתקבל מוצר איכותי, שעושה את העבודה ומחזיק הרבה שנים. כל השתלים הבורגיים נקלטים ברמה של כ-95% הצלחה, וכמעט כלם עשויים מאותו חומר (טיטניום). על מנת לוודא שאנו משתמשים באמת בטוב ביותר, בחרנו לעבוד במרפאתנו רק עם שתלים  שקיבלו אישור FDA אמריקאי ותקן CE אירופאי.

כמה זמן לוקח להתקין שתל?

כתלות בסוג העצם ובמקרה, התקנה של שתל עשויה לארוך בין 15 דקות לשעה. בניית השיקום מעל השתל (תותבת או גשר) עשויה לארוך בין מספר שעות לכמה חודשים. מה המקרה אצלך? בא לבדיקה במרפאה ונוכל להגיד לך בדיוק.

כמה זמן שורד שתל דנטלי?

על פי המחקרים, הסיכויים של שתלים בורגיים לשרוד 5 שנים הוא 95%, ולשרוד 20 שנה כ-82%. לשתלים אין תאריך פג-תוקף בפה, ואין צורך להחליפם אחת לתקופה אלא אם התפתחו סביבם בעיות. ניתן בהחלט לסמוך על שתלים כפתרון איכותי לטווח ארוך.

האם יש צורך לחכות אחרי השתלת שיניים ועד שמקבלים כתרים?

עד שנת 2011 הייתה הנחת היסוד שיש להמתין 3 חודשים אחרי ביצוע שתל בלסת תחתונה, ו-6 חודשים בלסת עליונה לפני שמעמיסים עליו. לאחר פרסום מחקרים חדשים, למדנו שבמקרים רבים ניתן להתקין את השתל בעצם, ולהניח עליו מייד גם תותבת או כתרים.

בהתאם, התמקצענו במרפאה בביצוע השתלת שיניים ביום אחד. אם תגיע למרפאתנו בשעה 09:00 בבוקר, סביר שתצא עד השעה 12:00 כבר עם שיניים חדשות וקבועות בפיך. תוך 3 שעות בלבד אנו יודעים לבנות לסת שלימה מלאה שיניים קבועות. שיניים אלו עשויות בהתחלה מפלסטיק, ויוחלפו לאחר כחודשיים שלושה בשיניים קבועות מחרסינה. כל זאת בהתאם למקרה הספציפי.

איזה סוג שיניים אני מקבל בסוף?

גם נושא זה תלוי במספר תנאים. מה הפה שלך מאפשר? האם אתה יכול לעמוד בטיפול מבחינה רפואית, רגשית, כלכלית… אנו מעדיפים להציע לך שיניים קבועות לחלוטין שאינן נשלפות, כי לדעתנו איכות החיים שלך תשתפר משמעותית עם שיניים מסוג זה. עם זאת, אם לא ניתן מכל סיבה להגיע לתוצאה זו, נוכל לעזור לך עם מגוון טיפולים אחרים שישפרו משמעותית את איכות החיים שלך.

כמה עולה השתלת שיניים?

המחירים להשתלות שיניים במרפאה דומים לאלו של קופות החולים. עם זאת, קיימים שתלים מיוחדים שעלותם גבוהה יותר, ואם מדובר בתכנית גדולה המכילה שתלים רבים עלותם תהיה נמוכה יותר. הזמן הוא מרכיב חשוב מבחינתנו בעת תמחור הטיפול שלך. אם אנחנו עושים שתלים רבים בזמן קצר, הדבר חוסך לנו עלויות רבות ובהתאם אנו יכולים להיות גמישים יותר במחיר.

האם השתלת שיניים מסוכנת?

השתלת שיניים היא אחד התהליכים היותר צפויים ברפואת שיניים. עם זאת, בידיים לא נכונות או לא זהירות יכול המשתיל לגרום לנזקים לרקמות הסמוכות, ולפגוע בתחושה שלך, או בסיכוי להגיע לתוצאה סופית טובה. הרופאים המבצעים השתלות שיניים במרפאות 'טיפול בחיוך' הם מהשורה הראשונה, והמיומנות שלהם גבוהה מאד. דר' אבירם למשל מבצע מעל 1000 שתלים בשנה.

שמעתי שאחרי השתלות שיניים יש כאבים ונפיחות, האמנם?

הסיכוי לכאב ונפיחות קיים בכל השתלת שיניים, אולם ניתן למנוע את התופעות הנ"לו אם שומרים על מספר כללים. חשוב במידת הניתן לבצע פתיחה מינימאלית של החניכיים, ובתום הטיפול אנו מזריקים חומרים מיוחדים לחניכיים המונעים כאב ונפיחות. התרופות שאנו נותנים בסיום הטיפול לנטילה בבית עוזרות גם הן למניעת התופעות הנ"ל. מרבית לקוחותינו מציינים כי הטיפול שלהם היה קל מאד, גם בהשוואה להשתלות קודמות אותם ביצעו במקומות אחרים.

האם כל רופא שיניים יכול לבצע השתלות שיניים?

מבחינת חוקית, כל מורשה לריפוי שיניים יכול לבצע השתלות שיניים במדינת ישראל. האם אתה מעדיף לבצע השתלת שיניים אצל רופא שיניים שבדרך כלל מבצע רק סתימות וכתרים, ומדי פעם מבצע גם שתלים. או לבטוח ברופא שיניים שכל עיסוקו בביצוע השתלות שיניים ולמד את הנושא על בוריו?

המלצתנו היא לבחור ברופא מיומן או במומחה להשתלות שיניים, במיוחד אם מדובר במקרה מורכב עם מיעוט עצם או ריבוי שתלים.

האם שתלים דנטלים זקוקים לתחזוקה שוטפת?

יש להתייחס אל שתלים בדיוק כמו אל שיניים טבעיות. יש לצחצח אותם בוקר וערב אחרי הארוחה, וחשוב לנקות את האבנית סביבם אצל שיננית אחת לחצי שנה לפחות. הזנחה של השתל הדנטלי עשויה להסתיים באבן שלו כתוצאה מהתפתחות דלקת בחניכיים סביב השתל.