השתלת שיניים מחיר

כמה עולה לבצע שתלים? כאן תלמדו לחשב כמה יעלה לכם לבצע השתלת שיניים, ספציפית למצב שלכם ולתהליך שאתם צריכים לעבור. כדאי לצפות בסרטוני ההדרכה המלמדים איך רופא שיניים מחשב את הטיפול שלכם. כך תוכלו לגלות כמה עולה לכם השתלת שיניים ביום אחד בפה שלם, או סתם שתל בודד.

מחירי השתלות שיניים במדינת ישראל נמוכים יחסית לחלק ממדינות העולם (מערב אירופה וארה״ב) אך עקב המיסוי ועלויות כח האדם הגבוהות, גבוהים יותר מאשר במדינות כמו טורקיה. עקב השגחת משרד הבריאות הישראלי, ובידיים הנכונות, יהיה גם הבדל באיכות הטיפול, בביטחון שלא יבוצע נזק רפואי, ואפילו באחריות שתקבל אם אחרי כמה שנים תתגלה בעיה.

אם פורסים את העלות לתשלומים (יש מקומות שמציעים גם 60 תשלומים ואצלנו אפילו 72…) אז ניתן לשער כי יהיה לך יותר קל משאתה חושב לעמוד בזה. מחיר של השתלת שיניים הוא עניין קצת מורכב לחישוב, שכן הצורך של כל מטופל שונה, וסוג השתלת השיניים אף הוא משתנה מאדם לאדם. במאמר זה אנסה לשפוך קצת אור על הנושא ולבצע השוואת מחירים קלה על מנת לספק תשובה לשאלה מורכבת זו. למעשה המאמר שלפניכם חושף סודות מקצועיים שסביר שלא תמצאו בשום מקום אחר, אז כדאי לקרוא עד הסוף.

1. כמה עולה השתלת שיניים? מה המחיר?

צפו בסרטון שילמד אתכם לחשב כמה תעלה לכם השתלת השיניים שאתם צריכים:

2. גורמים המשפיעים על מחירי השתלות שיניים

מהם הגורמים שקובעים את המחיר של השתלות השיניים בסופו של יום?

א. עלות אחזקה ומיסים של מרפאות השיניים

כשזה מגיע להשתלת שיניים נתחיל דווקא במה שלא משפיע על המחיר: היצרן. הרוב המכריע של השתלים הנמכרים היום במדינת ישראל עולים לרופא השיניים סכומים דומים, והם לא יקרים במיוחד. שתלים אמריקאים נמכרים בישראל במחיר דומה לזה של שתלים ישראליים, ואיכותם זהה. למעשה בארה"ב נמכרים מדי שנה עשרות אלפי שתלים מיצרנים ישראלים שונים.

אז למה מחירי השתלות שיניים במדינת ישראל מחושבים באלפי שקלים? הבעיה איננה בעלות השתל. הבעיה העיקרית היא בעלות האחזקה הגבוהה של מרפאות השיניים, הביטוח והמיסוי.

כדי שרופא שיניים יוכל לבצע שתלים בצורה טובה בפיך, עליו להחזיק ציוד נלווה יקר, להחזיק מרפאת שיניים ולתחזק אותה, לשלם לעובדים (מזכירות, סייעות וכו) לשלם סכומי מס גבוהים (מי אמר מס שולי של 63%…. כן, נכון, מע״מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי, שנמשיך?) הביטוח השנתי שעל רופא שיניים לבצע (ביטוח נגד תביעות רשלנות הוא חובה על פי חוק) נע בין 25,000 ש"ח עד 100,000 ש"ח בשנה, תלוי ברמת הסיכון שלו. שתלים נחשבים מבחינת חברת הביטוח ברמת סיכון גבוהה יותר לתביעות.

אנלוגיה מסוימת ניתן למצוא בחישוב מחירי המנות במסעדה. מדוע סלט עם כמה עגבניות שרי, חצי מלפפון, עלה חסה והבזק של גבינה מלוחה, המתהדר בשם ׳סלט יווני׳, ועלות הירקות בו בערך 5 שקלים, עולה ללקוח 57 ₪ לא כולל טיפ? נכון, גם למסעדה יש עלויות.

ב. תלוי בסוג השתל – שתלים יקרים לעומת זולים

אז אמרנו שהיצרן איננו פקטור, אבל ישנם שתלים שהם יקרים יותר. שתלי זיגומה ושתלים חובקים, שהם שתלים המיוצרים לפי מידה אישית יקרים משמעותית משתלים רגילים, וגם הזמן הדרוש לביצועם ארוך יותר.

החדרת שתלי זיגומה דורשת גם הכנה מראש של סד הדרכה ממחושב, מעין שבלונה המדריכה את זווית הקידוח בצורה מדויקת. גם הכנת סד כזה היא בהתאמה אישית, ושוב, הדבר מתבטא בתוספת למחיר. בניגוד לאלה, שתלים המכונים: שתלים בזאליים, המבוצעים בעיקר במגזר, הם זולים יותר, אולם רמת הסיבוכים בהם גבוהה משמעותית לאורך טווח.

ג. בעת השתלת שיניים מרכיב הזמן מתבטא בכסף

זמן? כן, זמן הוא פקטור חשוב לרופא השיניים, והנה סוד של מאחורי הקלעים: משוואת הרווח בתחום של רפואת שיניים היא פשוטה: נתינה ללקוח של ידע מתקדם ככל האפשר, בזמן קצר יותר ככל האפשר, שווה רווח מקסימלי (ידע * מינימום זמן = רווח). אם ניקח טיפול פשוט כמו סתימה למשל: ידע נמוך, זמן קצר, לא הרבה כסף. טיפול שורש, ידע משוכלל יותר, אבל בזמן ארוך, לא הרבה רווח.

השתלת שיניים – ידע מתקדם, זמן קצר (אם אתה בעל ניסיון), ובהתאם רווח גבוה.

זו הסיבה שהענף של השתלות שיניים בישראל הוא הנישה האטרקטיבית ביותר לרופאי שיניים, ורבים מנסים להשתלב בה. הדבר יוצר תחרות רבה ומוריד פוטנציאלית מחירים של השתלת שיניים ללקוח.

ד. מחיר זול של השתלות שיניים – לא בהכרח לא טוב!

הוזלה מוגזמת מתחת למה שסביר מבחינת העלויות למרפאה גם היא בעייתית. מרפאות שיניים שמכרו שתלים רבים במחיר נמוך מדי פשטו את הרגל, והיו כמה כאלה בשנים האחרונות, חלקן היו טובות מספיק מבחינת איכות העבודה שסיפקו, אבל הניהול שלהן לקה בחסר. חשוב על זה כבעל עסק: אתה מוכר שתל במחיר הפסד של כמה מאות שתלים, עכשיו הכפל את ההפסד באלף שתלים שביצעת, והנה, אין ללקוחות שלך עם מי לדבר אחרי שנה. צברת הפסד של מאות אלפי שקלים, ונסגרה המרפאה.

לכאורה ללקוח לא אכפת בהתחלה, הוא קיבל מחיר נמוך והוא מאושר. אבל אחרי שנה כשמתחילות בעיות והוא מבקש לנצל את האחריות שניתנה לו אין עם מי לדבר. הוא נאלץ להוציא שוב כספים על מנת שרופא שיניים אחר יתקן את העבודה. אבל לא הכל שחור ולבן.

זול לא בהכרח לא טוב, ויקר לא בהכרח איכותי. רופאים רבים יוזילו את מחיר השתלים אם אתם זקוקים לטיפול נרחב הכולל הרבה שתלים. אם צריך לבצע שתל אחד, אין הרבה מקום למיקוח, אבל אם אתה צריך לבצע שתי לסתות שלימות עם המון שתלים? ביצוע הרבה שתלים בזמן קצר חוסך לרופא השיניים הרבה זמן פוטנציאלי, ואז הסיכוי לקבל הנחה גדל.

3. חישוב מחירי השתלות שיניים בהתאם לצרכים שלך

אז איך מחשבים מחירי שתלים? כשזה מגיע לביצוע השתלת שיניים מחיר הוא מכפלה של החלקים השונים שנדרשים לביצוע המלאכה.

לדוגמא, אם אתה רוצה לבצע השתלת שיניים כדי לשים עליה תותבת שרוכבת על תיקתקים, תצטרך 4 שתלים, 4 תיקתקים מעליהם, ואז תותבת, ובתוך התותבת צריך גם להכניס גם רשת חיזוק אחרת היא תישבר.

עכשיו צריך להכפיל את המחיר של כל אחד מהחלקים בכמויות שציינו, וקיבלתם את המחיר של תכנית טיפול.

דוגמא אחרת: גשר חרסינה של 12 שיניים היושב על 6 שתלים. אתה צריך 6 שתלים, 6 מבנים, גשר זמני של 12 שיניים, וגשר קבוע של 12 שיניים.

לוקחים בהתאם מחיר שתל, מכפילים ב- 6, מוסיפים מחיר של מבנה ומכפילים ב- 6 ואז מחיר של כתר ומכפילים אותו ב- 12. כזה פשוט.

העניין הוא שלא תמיד פשוט לבצע השתלת שיניים בעצם הקיימת בפיך ואז צריך לבצע בנוסף גם הרמת סינוס או בניית עצם מסוגים אחרים, ואת זה מתמחרים בנפרד.

המחירים של הפריטים השונים משתנים ממרפאה למרפאה, זולים יותר בפריפריה, ויקרים יותר במרכז הארץ. זולים יותר אצל רופאים מתחילים, ויקרים יותר אצל רופאים מומחים.

4. השתלת שיניים מחירון – האם קיים מחירון מומלץ?

משרד הבריאות אוסר בתקנות ׳פרסומת אסורה במרפאות שיניים׳ על מרפאות שיניים לציין מחירים בפרסומים שלהם.

עם זאת, בהתייעצות עם אתר ׳מרפאות שיניים מומלצות בישראל׳, כמו גם בהצצה במחירונים של קופות החולים המפורסמים באתרי האינטרנט שלהם (עבירה על החוק…), כמו גם בסקר המחירים המופיע ב'זאפ – דפי זהב', אפשר לראות שמחירו של השתל עצמו נע בממוצע סביב 2,500 ₪, עם סטייה שנעה בין 2,000 ל- 3,500 ₪ ברוב המכריע של המרפאות. מומחים יבקשו בממוצע 4,000 ₪ (ראינו 2,500 וראינו גם 7,500 ₪).

מעל המחיר של השתלים עצמם יש להוסיף את מחירי המבנים, תיקתקים, כתרים, תותבות וכולי. יש השואלים: כמה עולה אצלך שתל מבנה וכתר, אבל התשובה במקרה הטוב תהיה מטעה, שכן אם מבצעים שתל בודד המחיר פר שתל יהיה מעט גבוה יותר, בעוד שאם מבצעים ריבוי שתלים המחיר יהיה נמוך יותר.

זמן, כבר דיברנו על זה. באופן כללי, מחירי השתלות שיניים במרפאות 'טיפול בחיוך' הוא ממוצע לענף, בזמן שאיכות העבודה, לטעמנו גבוהה משמעותית מהממוצע.

5. כמה עולה השתלת שיניים – איך ניתן לממן השתלות שיניים ולעמוד במחיר?

צפו בסרטון שיגלה לכם איך לממן מחיר של השתלות שיניים בדרך שתוכלו לעמוד בה בצורה הקלה ביותר:

אז איך באמת ניתן לדעת מה הוא מחיר הגיוני לביצוע השתלת שיניים בפיך? הדבר הנכון יותר הוא לפנות אל מספר רופאי שיניים שהומלצו לך, להיבדק, ולקבל הצעת מחיר כתובה.

כאשר מדובר בביצוע השתלת שיניים חובה לבצע לפני כן גם צילומי CT. בלי צילום CT רופא שיניים לא יודע באמת אם יש צורך בתוספות עצם או לא, ואז נכונה לך הפתעה של תוספות למחיר בהמשך.

הבעיה היא שצילום כזה עולה לא מעט במכוני הצילום (בערך 350 ₪ ללסת), ורבים מתנגדים להוציא כסף עוד לפני שבכלל החליטו אם מתאים להם בכלל לבצע השתלת שיניים או לבחור בחלופות אחרות.

זו הסיבה שבמרפאות השיניים שלנו הכנסנו מכשירי CT  ואנחנו מבצעים את הצילומים הללו ללא עלות וללא התחייבות. בואו להיבדק במרפאה שלנו חינם, ונספר לכם איזה סוג של השתלת שיניים מתאימה לכם יותר, וכמובן מה המחיר…